Učitelé SŠ

Ing. Zdeňka Dočekalová

Ředitelka školy

Ing. Martin Kůs, MBA

Zástupce ředitelky školy

  • kariérový poradce, projektový manažer školy, marketingový manažer školy, vyučující společenskovědních předmětů a odborných předmětů z oblasti managementu a marketingu

Na základní škole jsem chtěl tvořit interiérový design. Moje následující kroky mě tak vedly na průmyslovou střední školu a ve Volyni jsem za čtyři roky vystudoval obor Nábytkářství a dřevařství. Ke konci střední školy jsem si pohrával s myšlenkou dalšího studia v oblasti psychologie, ale nakonec jsem se vydal průmyslovou cestou dál a pět let úspěšně studoval obor Dřevařské inženýrství na Mendelově univerzitě v Brně.

Vysokoškolský život mi dal řadu informací z oboru, a ještě více příležitostí účastnit se aktivit z různých zákoutí profesního života. To mi otevřelo svět za hranicemi běžného studia a mohl jsem tak sbírat cenné zkušenosti a dovednosti pro svou budoucnost. Naučil jsem se nebát nových příležitostí a využívat jich nehledě na překážky.

Nastalé příležitosti a touha po naplnění osobních cílů mě dovedly až k mé současné práci. Práci, která mě opravdu baví, a bez které si svůj život již nedokážu představit.

Tato cesta se stala inspirací pro můj způsob a obsah výuky. Snažím se každého dovést k tomu, že sám je strůjcem své budoucnosti. Nabízím dovednosti a vědomosti, díky kterým může každý zkusit podobné kroky těm mým a dojít tak k tomu, co ho bude jednou bavit a naplňovat. Právě to by měl být nejvyšší profesní cíl každého z nás.

Ing. Hana Boubalová

Národní a světová ekonomika, personalistika a mzdy, fiktivní firma

  • boubalova.hana@vakantis.cz

  • Vyučující ekonomických předmětů

Po studiích jsem se 10 let věnovala práci v oblasti ekonomického a finančního řízení. Během své praxe jsem se často setkávala s absolventy, což pro mě byla motivace předat současným žákům zkušenosti, které je připraví na opravdový život po škole. V praxi mi u nich chyběla schopnost aplikace získaných vědomostí v praxi. Baví mě úzká interakce s žáky v malé skupině, možnost živé diskuze nad probíranými tématy. V každém ve třídě vidím osobnost, kterou se snažím nasměrovat správným směrem. Mimo školu se ráda věnuji cestování, vzdělávání se, cizím jazykům a především své rodině. Nepohrdnu dobrým šálkem kávy v milé společnosti.

Mgr. Barbara Fessl Říhová

Komunikační dovednosti, logistika, podniková ekonomika, zasilatelské služby

K učení jsem se dostala víceméně náhodou, ale nikdy jsem nelitovala. Není to jen o učení, člověk se na této škole může realizovat i jako psycholog, vychovatel, režisér, herec, či jednoduše jako kamarád. Malé třídní kolektivy jsou pro to jako stvořené. Mimo to zůstává člověk tzv. „v obraze“ – minimálně ve vyučovaných oborech. Profesi učitelky považuji za velmi naplňující práci. Největší radost mi přinese, když se studenti vrátí např. z praxe a řeknou, že ve skutečné praxi použili něco z toho, co se dozvěděli na hodinách. A pak samozřejmě, když úspěšně odmaturují!

Mgr. Irena Petrová

Německý jazyk

Vystudovala jsem germanistiku a bohemistiku na Pedagogické fakultě Jihočeské univerzity, po škole jsem nastoupila do německé firmy, kde jsem pracovala 8 let a byla to pro mne úžasná zkušennost. Při mateřské dovolené jsem začala vyučovat na jazykové škole a tato práce mě velmi naplňovala. Proto, když se mi naskytla příležitost pracovat ve školství, neváhala jsem. Mám ráda práci s kreativními a diskutujícími studenty, protože mě inspirují a ukazují cestu jakým způsobem je možné vyučovat – a namísto zkostnatělých forem výuky uchopit učení jako proces, zahrnující snahu pochopit jejich způsob myšlení než prosazovat svůj, snahu vzbudit jejich zájem a přesvědčit je, že není důležité učit se pro známku, ale nalézt v sobě vnitřní motivaci, což je tak trochu celoživotní lekce nás všech.

Ing. Adéla Pražáková

Účetnictví, Informační systémy v logistice, řízení zásob

V naší škole učím předměty účetnictví, matematika, řízení zásob, informační systémy, rétorika. Po vysoké škole jsem pracovala 10 let v ekonomické sféře. Mou snahou je co nejvíce žákům přiblížit realitu, jak to ve firmách opravdu chodí. Propojuji teorií s praxí a to se mi daří zejména díky nízkému počtu žáků ve třídách. Líbí se mi, že znám každého žáka školy, nejen jménem. Ráda trávím čas v přírodě, sbírám bylinky, jezdím na koni a není nad šálek dobré kávy s přáteli, rodinou nebo s kolegy z kabinetu.

Mgr. Martina Bromová

Český jazyk a literatura, Dějepis

Na naší škole učím humanitní předměty – dějepis, český jazyk a výchovu ke zdraví, zároveň působím jako asistent pedagoga.
Ve své výuce se snažím studenty zaujmout, nechci, aby se učili „biflováním“, ale jde mi o to, aby pochopili souvislosti a alespoň něco z mých předmětů si odnesli do svého vlastního života.
A co u nás nejvíce oceňuji? Mám ráda intimní prostředí a malé kolektivy ve třídách – díky tomu znám každého studenta jménem a dovolím si tvrdit, že s řadou z nich mě pojí blízké vztahy. Postupně si uvědomuji i to, že práce s mladými lidmi neustále obohacuje i mě osobně.
Ve svém volném čase ráda relaxuji pletením, háčkováním a současným poslechem audioknih, ráda vyrazím do přírody a na výlet.

Mgr. Petr Hajduch

Informační a komunikační technologie, Práce s multimédii,  Volitelný blok,

  • Správce ICT školy, vyučující ICT předmětů, fyziky a předmětů z oblasti žurnalistiky zaměřených na mediální technologie a jejich výstupy

Učím informatiku a předměty, které se týkají multimédií.  Kdo chce, odnese si z mých hodin mnoho nejen fotografických fíglů. Fotografie a audiovizuální tvorba už mě totiž provází hezkou řádku let. Kromě toho funguji na škole i jako IT správce – pokud vám něco nebude fungovat, pravděpodobně budete muset právě za mnou 🙂

Ve volném čase nepohrdnu skoro žádným sportem, chozením či  ferratovým lezením v horách, focením nebo hraním na kytaru s kapelou. Téměř 10 let jsem vedl skautský oddíl v Táboře, dnes jezdím jako vedoucí na fotografické tábory.

Mgr. Petra Křížová

Společenské vědy, Český jazyk

Jmenuji se Petra Křížová a na téhle škole učím už potřetí. Dvakrát jsem si dala pauzu kvůli mateřské, vždy jsem se ale ráda vrátila. Prostě mě to sem táhne.  Nějakou dobu jsem také pracovala v novinách a rádiu. Odmala mě bavilo číst a psát a nebavilo počítat. Asi tedy nepřekvapí, že učím češtinu a základy společenských věd. Mými koníčky jsou koně a příroda. Ráda trávím čas s rodinou (včetně čtyřnohých členů), baví mě šít (hlavně pro děti, ty se nebrání) a zpívat (když není nikdo v doslechu). I když má učitelské povolání v naší rodině celkem slušnou tradici, nepočítala jsem s tím, že u téhle práce skončím i já. A nakonec mě to moc baví a už si nedovedu představit, že bych dělala něco jiného.

Mgr. Marika Vostrovská

Výchovný poradce a metodik prevence, vedoucí učitel VOŠ

Milí žáci současní i budoucí.

V naší škole, o kterou se právě teď zajímáte, protože brouzdáte po našich webových stránkách a sháníte potřebné informace, se vám bude líbit. A teď konkrétně proč?

Jsme totiž malá škola, kde není možné někoho přehlédnout a o někom nevědět, a tudíž někoho zanedbávat.

Jsme škola se zajímavými studijními obory, kde se budete cítit jako doma s fajn učiteli, s kuchyňkou i prima knihovnou, kde se nachází pohodlná pohovka, a hlavně moře zajímavých knížek.

Jde jenom o to se na vlastní kůži přesvědčit.

Teď něco málo o mně. Jsem bývalá novinářka a na naší škole se věnuji výuce žurnalistiky, mediální komunikace a mediální produkce.

V školním roce 2022/23 jsem začala v 1. ročníku vyučovat nově zavedený předmět – Mediální gramotnost.

Kromě žurnalistiky (nakladatelsko-redaktorský blok) jsem vystudovala obor Kulturní historie na Historickém ústavu Jihočeské univerzity (JU) a před několika lety jsem dokončila studium jednooborové Psychologie na PF JU.

Na naší škole také pracuji jako asistentka pedagoga, výchovná poradkyně a metodička prevence.

Miluji kočky, zahradničení, horory, knížky všeho druhu, sběr a hledání hub v jihočeských lesích.

Těším se na vás – třeba už příští školní rok.

Mgr. Dagmar Nováková

Český jazyk a literatura, Volitelný blok

  • Český jazyk a literatura, Volitelný blok – tvůrčí psaní, Český jazyk, stylistika a jazyková kultura

Jmenuji se Dagmar Nováková, učím český jazyk, literaturu a tvůrčí psaní. Jaké jsou moje zájmy? Ráda si sednu s dobrou knihou, baví mě i výtvarné umění, neboť jsem ho studovala. Tyto zkušenosti můžu zúročit v tvořivé práci s redakčním týmem školního časopisu nebo ve vedení školního Facebooku či Instagramu. Jelikož je mi blízké i divadlo a hudba, mám ve škole na starosti vánoční akademii, která nás vždycky skvěle pobaví. Příležitostně se školou navštěvujeme divadelní představení. Hlavu si pročistím při procházkách v přírodě, ráda navštěvuji cizí země. Na práci učitele mě baví nejen vzdělávat, ale i pomáhat mladým lidem růst v osobnosti, podporovat žáky v jejich snech a touhách, vzájemně se poznávat a inspirovat, objevovat nové věci. Naše škola je totiž jedna velká rodina, kde se každý může cítit přijatý.

Bc. Sabina Petrová

Tělesná výchova

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Proin mattis lacinia justo. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Quis autem vel eum iure reprehenderit qui in ea voluptate velit esse quam nihil molestiae consequatur, vel illum qui dolorem eum fugiat quo voluptas nulla pariatur?

Mgr. Jakub Maršán

Koordinátor EVVO

  • Koordinátor EVVO, vyučující matematiky, finanční gramotnosti, tělesné výchovy a předmětů z oblasti logistiky

Jmenuji se Jakub Maršán a na naší škole učím už 9. rokem, tudíž se počítám mezi takový inventář školy 😀 Jsem učitelem matiky, zemáku, těláku a odborných ekonomických předmětů. Tyto předměty odrážejí i moje zájmy, rovněž rád vařím a moje „srdcovka“ je cestování. Na cestách rád poznávám jiné kultury, zvyky, exotickou kuchyni, ale především lidi! Na učení mě nejvíc baví předávání znalostí dalším generacím, ale i interakce s mladými lidmi, neboť se učíme od sebe navzájem a mezi nimi nemám čas stárnout 😀 A jestli vás zajímá, jaký jsem, tak se zeptejte mých žáků nebo se přihlaste k nám na školu a uvidíte sami na různých sportovních kurzech, zahraničních exkurzích nebo společných hodinách, protože o tom se nedá vyprávět, to se musí zažít! 🙂

Bc. Hana Janutková

Anglický jazyk